Bylo nebylo...

67884074_10212014414913956_3930998371333963776_n.jpg

Vše začalo v roce 2014...

Obstát při vyjížďce s chlapama, koukat jim na zadek je zábavný někde na party, nebo v práci, ale na kole?!  A pravděpodobně i oni by si raději dali vyjížďku v tempu. Bez zbytečného zastavování a čekání. Navíc není nic horšího než, když na vás chlap na kopci čeká a když už se k němu skoro doplazíte, rozjede se dál.

Nebo je tu snad nějaká sebemrskačská duše, která si tento styl vyjížďek užívá? Tak proč si neužít trochu komfortu stavěného přímo pro ženy?!

Právě na tomto základu vyrostly naše kempy. Ovšem, lidé se vyvíjí a tak i ženy postupem času projevily zájem o to otevřít kempy i pánům.

 

Díky tomu dnes KolOna nabízí kempy jak čistě dámské, tak smíšené, ovšem za předpokladu gentlemanského chování mužů. Tedy, že kempy probíhají stále vice v tempu žen než-li v tom chlapském. Pořádáme kempy na různých místech, v různých obtížnostech. Tato forma, jak jsme zjistili, vyhovuje všem a krásně funguje. 

DSC_3987.jpg

Mgr. Tereza Votavová

Bývalá reprezentantka ČR ve fourcrossu a sjezdu na horských kolech, velká sportovkyně a milovnice outdoorových aktivit. Téra spojila znalosti ze studií na Univerzitě Palackého v Olomouci (obor zážitkové pedagogiky a management volného času) se zkušenostmi ze závodění.

 

Snila o vytvoření jedinečného kempu, který nebude jen o dření techniky, ale také o zábavě, hře a především odprostění se od všedního života... Alespoň na pár hezkých dní. Snila o kempu, který bude dělaný s láskou ke sportu, pro lidi a hravou formou. Proto vytvořila koncept KolOna! 

 

Po ukončení závodní kariéry se přesunula do sféry ambasadorské a vytvářela různé projekty na podporu cyklistiky. A s tím přišly na světlo i kempy dělané holkama primárně pro holky. A později i pro chlapy. Když chystala první kemp, nikdy by ji nenapadlo, že v tom bude pokračovat. A ono ejhle…

 

Téra je tedy mozkem kempů a také lektorkou techniky. Stále aktivně jezdí, je ambasadorkou pár zajímavých značek, podporuje projekty o kterých je přesvědčená, že mají smysl, občas si zaletí objevovat nějaké ty exotické traily někde za oceán, pořád se snaží pomoct ženám na kolo, ale učí i chlapy a také dělá bike kemp pro děti. Žije na cestách a v autě má kolo a lyže vždy připravené.

72e2abfa-92fe-4ea1-9cfd-dc9c2f9dba52.jpg

Tomáš Vychlopen

Přerovák jak vyšitý, který se živí prodejem sedlářského kování pro firmu Pethardware. Takže pokud máte doma psa, kočku a nebo koně tak s velkou pravděpodobností je tam na obojcích a vodítkách použito jejich kování.

Milovník sportu a bývalý vrcholový mládežnický fotbalista, velký lyžař, lezec i hokejista.

„Na kole jsem začal jezdit jako každé malé dítě na legendární BMX 20, kterou jsem dostal k vánocům v roce 1989. Postupem času přicházely období kde jsem jezdil denně a nebo třeba pár let na kole nejel vůbec. Asi před 10 lety jsem nastoupil do své první práce jako prodavač ve sportovním obchodě a tam jsem teprve pořádně přičichl k cyklistice, naučil se servis kola a poznal ty správně poblázněné lidi, zkrátka stal se ze mě cyklista.” 

Na kempech má Tom nepostradatelnou funkci mechanika, fotografa a především baviče. Když už holky nemůžou, Tom to táhne dokud je potřeba. Ano, i on ctí gentlemanská pravidla jako ostatní účastníci.

„Každý, kdo k nám na kemp přijede si sebou přiváží svůj jedinečný životní příběh, který mě zajímá. Vždy z kempu odjíždím unaven a obohacen o spoustu zážitků.” 

Veronika Zemanová

Verča, naše pražská spojka. Jednou s námi jela na kemp

s touhou naučit se jezdit na kole a už to s námi táhne 4 roky.

 

V roce 2019 převzala žezlo pravidelných pražských, čistě holčičích, vyjížděk a účast má vždycky poctivou. Přidat se můžu každá nadšená bajkerka, které chybí parťačka do lesa a nebo třeba jen neví kam v Praze na kolo.

Stačí sledovat náš Facebook :)

Momentálně se taky stará o náš web, e-shop a vše co k tomu patří. Aby bylo vše aktuální a přehledné.

Verča je taky ta, která Vám posílá naše newslettery

s plánovanými akcemi, novinkami a aktualitami.

Je to prostě Téřina pravá ruka, když má Téra obě ruce

na řídítkách.

IMG_5353.jpeg