top of page

Jaký byl první KolOna kemp v Norsku?

V loňském roce jsme měli poslední kemp v Rakousku, u naší oblíbené Páji. Proč? Protože se Pája rozhodla zavřít svůj domeček House 4 Elements. Věděla jsem, že to bez ní v Rakousku dál dělat nechci, že by to už nikdy nebylo ono. A tak, jsem měla dvě možnosti co dál. Vypustit Rakousko, zahraničí na tento rok vynechat a mít pohodičku, nebo se hecnou a celé to posunout dál a vybrat jiné místo. To bych nebyla já, kdybych si nevybrala tu složitější variantu.

S Pájou jsme se poznaly vlastně díky jejímu rakouskému snu. Asi 6 let zpět mi zavolala nějaká paní Mikolášková a lákala mě, jestli u ní nechci udělat kemp, že si otvírá nový domeček v horách. Zvedla jsem vhozenou rukavici a vydala se za ní na obhlídku. Vystoupila jsem z auta, při prvním setkání jsme si vykaly :) Dnes jsou z nás, troufám si říct, nejlepší kamarádky. Jsem ráda, že mi do mého života takhle vpadla, protože díky ní jsem zažila spoustu krásných momentů a odhodlala se ke spoustě věcí, které by mě samotnou třeba ani nenapadly. Dokonce, mě naučila telefonovat celé hodiny :D :D :D Prostě, celoživotní přátelství nehledě na kilometry, které nás dělí. Proto se mi v Rakousku jinde kemp nechtěl dělat. Protože to pro mě mělo mnohem hlubší přesah. A tak jsem se loni v létě rozhodla, že než truchlit nad koncem House4Elements, bude lepší to oslavit krokem vpřed a rozhodla jsem se pro splnění tajného snu - jet s klienty do NORSKA.

V podstatě se toho ti nejvěrnější klienti okamžitě chytli a řekli, že by jeli. Tím pádem už nebylo kam couvnout a nezbylo než jít kupředu. Díky všem těmto okolnostem jsme se letos vydali v červenci do Norska ve 3 luxusních obytkách na takový poznávací 14-ti denní výlet za objevováním norské historie, přírodním bajkováním, bikeparkovým bajkováním, rybařením, ale i poznáváním hor a norské kultury. Bylo to fantastické, protože počasí vycházelo téměř na jedničku, banda byla rozhodnuta si to užít, dali mi důvěru a jezdili i chodili se mnou všude kam jsem se rozhodla je vzít, měli trpělivost, když jsem si občas v mapách nebyla jistá a zvládli i náročné výstupy. 14 dní v obytkách je náročných a není to určitě pro každého, ale když se tomu otevřete a nastavíte si to v hlavě tak, že si to chcete udělat hezký, tak je to nejkrásnější způsob jak objevit to nejlepší z Norska.

O tom jaké to celé bylo si budete moct přečíst v časopise Velo, kam chystám článek. A věřte, že bude co číst. Které vydání to přesně bude vám ještě dám vědět. Zatím si můžete prohlédnout alespoň pár fotek.

Trip do Norska budeme určitě opakovat příští rok v srpnu, takže koho by to zajímalo a chtěl by jet taky, klidně nám napište mail, nebo zavolejte Téře.Užívejte léto a cestujte o sto šest!

Téra

コメント


Recent Posts
Archive
bottom of page