top of page

Proč jet na KolOna kemp?

Často se nám svěřujete, že jste před kempem nevěděly co od toho čekat, váhaly zda jet, ze strachu, z neznáma a tak podobně... Proto jsem se rozhodla, že vás nechám trošku nakouknout pod pokličku.

Není čeho se bát. KolOna kemp je tu pro vás se vším servisem, péčí, zázemím, abyste se (především ženy) cítily, byť jen na pár dní jako v bavlnce.


Proč to není jen víkend a pryč?

Před 8 lety, když vznikl projekt KOLONA jsem od začátku věděla, že nechci jít cestou "rychlokvašných" kurzů, kdy do vás za víkend natluču všechno, bez nějaké přidané hodnoty, většinu věcí nestihnete ani vstřebat, natož aplikovat a zažít. Od začátku jsem chtěla, aby se lidé na našich kempech bavili, zapomněli (byť jen na chvilku) na starosti všedních dní a poznali nové přátele a ještě se naučili něco na kole.


Zkrátka, vždy jsem toužila po "táboře" pro dospělé. Váhala jsem jakou formu zvolit. Nejvíc by se mi líbilo to dělat na týden, ale to by spousta lidí nepořešilo z hlediska dovolené v práci. Proto jsem zvolila 4 dny. Mám pocit, že v takové délce jsme schopni lidem poskytnout nejen odbornou výuku a naučit je dostatek techniky jízdy, ale také je stihneme poznat, poodkrýt i závoj psychologie, naučit je čelit strachu, ale také je mezi sebou seznámit, dáváme prostor navázání nových přátelství a ještě u toho stíháme všechny pobavit nějakou hrou, nebo kostýmovou scénkou :-)


Horší to potom je, když se loučíme a my s těžkým srdcem zamačkáváme slzu, protože si za ty 4 dny stihneme s některými vytvořit celkem pouto :-)


4 dny jsou, zkrátka, nejlepší. Vy si na nás stihnete zvyknout, naučíte se spoustu prvků a přitom si je stihnete i zažít, pochopíte princip na jehož základě celá jízda v terénu funguje, zjistíte jak pracovat se svým strachem nejen na kole, ale i v běžném životě a ještě se stanete součástí KOLONA rodiny.


Co od takového kempu čekat? Jak to probíhá?

Záleží kam s námi jedete, na jakou obtížnost atp. Nicméně, v zásadě jde vždy o následující:


4-DENNÍ KOLONA KEMP

DEN 1

Je o představení se, vyřízení nezbytného papírování, nasátí atmosféry a rozkoukání se bez jakéhokoli stresu. V tento den se na kole jdeme spíše jen projet, protáhnout, okouknout zda máte vše dobře nastaveno, zda vše funguje a já se na vás u toho mrknu, abych věděla kdo co umí a mohla si dle toho připravit co nejindividuálnější výuku pro každého.

Když máme čas a chuť, začneme prvním výukovým prvkem, nebo dvěma... Na travnaté rovnice, abyste si začali osahávat kola a náš přístup.

Večer dáme véču a první večerní program. Ty se vždy liší dle kempu a dle rozpoložení účastnic/ků. Někdy si něco zahrajeme, někdy si dáme nějaký workshop atp. Také tento čas využíváme k lepšímu poznání sebe navzájem.


DEN 2

V první řadě se pořádně nabaštíme :-) Pak se jde na kolo do oběda a trénujeme někde na rovince základní ovládání kola ( v případě začátečnic). U pokročilých už je program vždy hodně specifický dle lokality, ale většinou už jdeme jezdit do terénu, kde se rozkoukáváme a formujeme program následující.

Začátečnické kempy začínají vždy na rovné louce, nebo prostranství a učíme se zkamarádění se s kolem, abyste získaly jistotu a pocit bezpečí. Prostřednictvím jednoduchých her a cvičení se rozhýbáváme na kole a objevujeme jeho limity.

Pak obídek a odpočinek.

Odpolední program navazuje na dopolední a rozvíjíme dál vaše základní dovednosti a jdeme si je osahat už na nějaký co nejjednodušší terén do lesa.

Večeře a zábava po ní je většinou okořeněná videocoachingem, kde se naučíte vnímat své chyby, ale i bezchybné prvky. Nemusíte se bát, na každém něco najdeme :D


DEN 3

Princip podobný jako den předešlý, jen jdeme postupně více do hloubky a do terénu. Zkoušíme nové a nové prvky, upevňujeme ty získané z předešlého dne.

Večer podobně, ovšem tentokrát je kladen větší důraz na večerní zábavu a doprovodný program.


DEN 4

Jedeme do terénu upevnit získané dovednosti, doladit případné detaily, nebo nesrovnalosti, abyste odjížděly s dobrým pocitem, že se to ve vás utřepalo.

Oběd je později. Po něm si kemp shrneme, rozloučíme se a postupně se balíte, čistíte kola a odjíždíte domů.


Celý váš pobyt se snažíme vám poskytnout co nejindividuálnější výuku a přitom využít sílu a atmosféru vytvořenou skupinou k tvorbě hravých a zábavných cvičení. V bezpečí travnaté plochy začneme jednoduchými prvky, které vás zbaví zbytečného strachu a napomohou k jistotě při pohybu na kole. Postupně se díky tomu dostaneme až do reálného terénu, abyste z kempu odjížděly s tím, že víte jak pracovat se strachem a věděly na co se při své jízdě zaměřovat a jakých chyb se vyvarovat v určitých typech terénu, abyste předešly zbytečným pádům.


Kromě kvalitního programu se o vás postaráme i mimo kolo. Na našich 4-denních kempech se vždy snažíme, abyste se u nás cítili jako v bavlnce. Chceme, abyste se nemuseli o nic starat a mohli přijet v podstatě jen s batůžkem a kolem. Strava je zajištěna v rozsahu plné penze, nechybí ani svačinky v podání tyčinek od rodinné firmy CEREA, ze Zábřeha. Vyzkoušet můžete testery od německé přírodní kosmetické firmy WELEDA. Díky tomu se můžete soustředit pouze na sebe, své výkony a užít si svůj KOLONA KEMP na maximum.


AKADEMIE

Občas také děláme víkendovou formu výuky zvanou AKADEMIE. Ta je zaměřena na dva půl dny, kdy se v malé skupině snažíme zlepšit konkrétní technické prvky na trailech dané lokality. Tato služba je určena těm, kteří nemají možnost zúčastnit se 4-denního kempu, nebo s námi už byli tolikrát, že chtějí jen doladit relativně malé detaily. Jedná se o kurz osekaný o veškerý doprovodný program a hry. Obsahem není ani strava, ani ubytování. Program je uzpůsoben tak, abychom si vždy během dopoledne ukázali a vyzkoušeli konkrétní prvky, které si pak ve zbytku dne můžete sami trénovat.


Takže, teď už zbývá jen vybrat termín a jedem!


Nebojte se zkusit něco nového a svěřte se do našich rukou. Uděláme pro vás maximum.


Téra a Váš tým KOLONA


Comments


Recent Posts
Archive
bottom of page