top of page

Proč vyrazit s KolOnou?

Projekt KolOna kemp zhmotnila Téra Votavová před 9 lety s cílem dopřát ženám atmosféru, prostředí a přístup v rytmu, který je jim nejbližší. Kolo a Ona. To je KOLONA.

Ve skupině žen, které si na kole rozumí, mohou spolu sdílet stejné problémy, stejné obavy a díky tomu se mohou v bezpečném prostředí dál rozvíjet. Neustálé se srovnávání na kole s chlapy, kteří nic chápat nepotřebují a zvládnou většinu věcí na kole, především, díky svému silovému fondu, je pro ženy vyčerpávající, frustrující a tím pádem i demotivující.

Naopak, vytvořit prostředí, kde můžeš přiznat, že máš z nějakého sjezdu strach, že okamžitě tuhneš, že tě bolí frnda, nebo kde se můžeš pobavit o tom zda kalhotky pod kraťasy s vložkou ano, nebo ne a proč... To je to, co my holky potřebujeme. V momentě strachu trochu pochopení a zároveň pocit bezpečí. Nejčastějším problémem při jízdě na kole z kopce je pro ženy hlava. Hlava, která má v sobě obrovský mateřský pud, obrovskou potřebu mít věci podkontrolou, protože takové jsme my, ženy. To, že se na kole bojíš, nemusí být setrvalý stav. Lidské tělo je úžasné v tom, že se s ním dá krásně pracovat. Stejně tak, i s hlavou. Téra skloubila několik oborů dohromady, aby vytvořila první KolOna kemp. Využila znalostí fyziologie, anatomie, psychologie, trenérství, zážitkové pedagogiky, 12ti let závodění v extrémnějších odvětvích terénní cyklistiky (fourcross a sjezd) a v neposlední řadě esenci ženskosti s nadšením pro silné zážitky a sdílení v komunitě podobně naladěných lidí a z toho všeho uvařila unikátní koncept bajkových kempů pro ženy, který si klade za cíl předat holkám nejen technické dovednosti na kole, ale také vytvářet komunitu bajkerek, které se mohou navštěvovat, radit se, sdílet a trávit spolu čas a především pak jde o přesah do běžného života. Naučit holky smýšlet v běžném životě jako na kole a naopak. Umět řešit krizové situace, nepříjemné momenty a kritické chvilky s lehkostí, koncentrací, kdy strachu člověk nedá možnost ovládat naše činy a chování.

Proto kempy trvají déle než jen víkend, ale 4 dny. Protože na tohle je potřeba vytvořit správnou atmosféru, odložit na chvíli každodenní starosti a nemyslet hned po příjezdu na návrat. I proto jsou kempy zajištěny s ubytováním a stravou, aby se účastnice nemusely o nic starat. Komplexní služba, kam člověk přijede "jen s batůžkem a kolem" a o zbytek už se postará tým KolOna. Během kempu se pak mají účastnice možnost nejen zlepšovat každý den na kole, ale také se protáhnout každé ráno a na večer, dostane se jim bohatého doprovodného zábavného programu, také se naučí trochu samostatnosti co se týče servisu kola, včetně výměny defektu, dostanou spoustu dárečků od partnerů projektu, ale často vznikají i nová přátelství nejen na kolo a to vše jim zdokumentuje fotograf, aby měly na co vzpomínat. Jedná se o absolutní servis se vším všudy a holky se nemají šanci nudit ani minutu. Domů se vrací mnohdy možná fyzicky utahané, ale psychicky perfektně nabité s novým entusiasmem do života. A to je důvod proč KolOna jede do svého desátého roku!

Chceš-li zažít pár dní s absolutně refreshujícím programem a nejen někde tupě drilovat pár zatáček a kamenů, vyraz s KolOnou na jeden z jejích 4 denních kempů, ať zažiješ pravou KolOnu!

Termíny na rok 2023 budou známy 1.10.2022. Pokud nechceč, aby ti to uniklo, přihlas se k odběru newsletteru dole na webu a nic ti neunikne!


Krásný zbytek léta, co nejvíc zábavných kilometrů na kole přeje

Tým KOLONA
Comments


Recent Posts
Archive
bottom of page