top of page

Téra si weledí I

Straaašně dlouho si říkám, jaká je paráda kosmetika od Weledy a že by bylo fajn to někde tak, jako pěkně shrnout, abyste věděli, jaké produkty Weleda má, které jsou mé nej nejky a proč byste se měli třeba vydat do obchodu právě pro WELEDU.

Každý měsíc vám tu představím jeden oblíbený produkt, na který nedám dopustit. Popíšu vám proč ho mám ráda, z čeho je vyroben, prozradím na co všechno ho používám a dokonce něco ze zákulisí WELEDY, třeba jak pěkné mají biodynamické zahrady, kde podporují pěstování bylin atd.

S Weledou už spolupracuji spoustu let a jsem jim věrná, protože jejich filozofie je obrovsky sympatická a jejich produkty jsou přírodní, krásně jemně voní a ve svém portfoliu má tahle značka dokonce i homeopatika, léčivé masti a gely. Homeopatika sice zatím frčí spíše v cizích zemích, protože tam má homeopatická léčba silnější základy, ale věřím, že to je otázka času než se sem na trh alespoň vybraná homeopatika vyklubou.


V SOULADU S ČLOVĚKEM A PŘÍRODOU

V tomto prvním díle weledění vám svou oblíbenou kosmetickou značku nejprve představím. Vše začalo již v roce 1921. Tehdy vznikla společnost WELEDA, ze slova Veleda, které se používalo jako titul pro moudré léčitelky. Jak to přesně bylo se můžete dočíst na webu Weledy, ale důležitá jména jsou za mě Rudolf Steiner, Ita Wegman. Weledu založili lidé, kteří toužili po lepší budoucnosti na tolik, že se nebáli vyrazit neprošlapanou cestou, vyrtvat a díky nim si dnes můžeme weledit plnými doušky. Začali vyrábět léčiva a výrobky pro péči o tělo z přírodních ingrediencí. Už v roce 1922 založili první léčivou zahradu ve Schwäbisch Gmünd. Tuhle zahradu tam najdete i dnes. Ovšem, v mnohem větším měřítku. Zaměstnanci včetně těch kancelářských musí alespoň jednou do roka vylézt ven, aby společně sbírali květy měsíčku lékařského, ze kterého je vyráběna oblíbená dětská řada. Dnes má Weleda takových zahrad po světě osm a všechny jsou biodynamické. Místo chemikálií proti plevelu a slimákům používají indické běžce, kteří se tam promenádují mezi záhony. Celý koncept přírodních léčiv a kosmetiky je opřen o antroposofii, což je věda zkoumající souvislosti. Weleda se zaměřuje na souvislosti člověka a přírody. A jejich specialitou je rovnováha těla, ducha a mysli. Což je, obzvlášť v dnešní době, velice sympatický směr smýšlení. Já osobně to oceňuji především proto, že takto velká firma by se na něco takového mohla klidně vykašlat, aby si ulehčila život, ale oni vědí, že to má mnohem větší přesah a smysl než jen vydělávání peněz, což ukazuje na jejich morální hodnoty, které celá firma zastává. To je pro mě známka zdravého podniku, pro který je přesah za hranice pouhého podnikání mnohem důležitější než rychlý a povrchní zisk. Přebírají zodpovědnost za biodiverzitu, udržitelnost a mnoho dalšího. Jejich firemní kultura dělá svět lepším. Proto je mám tak ráda. Smýšlí v souvislostech a vrací zemi něco zpět do systému a společnosti také. Zlepšují obaly a suroviny pro výrobu své kosmetiky získávají etickým a udržitelným způsobem. Za to si jich tolik vážím.


SAVE EARTH'S SKIN

Letos začali s krásnou kampaní SAVE EARTH'S SKIN, která se týká lokální péče o půdu, do které se může zapojit každý z nás. I moje klientky letos na jaře dostávaly pytlíčky se semínky lučního kvítí, aby je mohly rozsít ve svém okolí. A to není zdaleka vše. Více se o této kampani dozvíte zde.


Zkrátka a dobře, WELEDA má rozhodně co vyprávět a co předávat. Pokud jste stejně naladěni, záleží vám na naší planetě a nejde vám jen o plochý konzumní život, přečtěte si o Weledě na jejich stránkách víc, vyrazte do jejich kamenné prodejny a vyzkoušejte jejich produkty.


V příštím díle se dozvíte, kdo je můj největší weledí parťák a proč.


Mějte se fajn


TéraComments


Recent Posts
Archive
bottom of page