top of page

NORSKÁ LIMITKA

Miluješ cestování, kolo, pěší turistiku, přírodu a poznávání? Norská limitka je tím, co hledáš. 14 dní v obytce po Norsku s kolama. Bikeparky, trailcentra, přírodní traily v divoké přírodě. Tůry, poznávání různé krajiny, norských zvyklostí a kultury. Rybaření, přírodní koupání. Přečti si víc.

NORSKÁ LIMITKA
NORSKÁ LIMITKA

Kdy a kde

29. 6. 2024 8:00 – 13. 7. 2024 17:00

Norsko

O události

Naprostá špička ledovce projektu KOLONA. 14 dní v obytkách po Norsku. Tak, jak ho zná Téra. Kolo, tůry, kultura, rybaření a mnoho dalšího. Skvělý program plný dobrodružství a zábavy. Jet může úplně kdokoli. Nemusíš nutně milovat kolo, abys na tenhle výlet mohl/a jet. Splň si sen a pojeď!

2. ročník tohohle skvělého tripu je tu! Téra Votavová, autorka celého projektu KOLONA KEMP strávila v Norsku nějaký čas při studijích na univerzitě v Telemarku, tam se nakazila láskou k severu a od té doby do Norska pravidelně jezdí na kolo, gravela, tůry, skialpy, běžky... Zkrátka, láska na celý život. Proto se pár let zpět rozhodla, že si k blížícím se kulatinám svého projektu nadělí dárek v podobě norského kempu, který umožní účastnicím a účastnikům si Norsko zamilovat stejně, jako se to stalo jí. 

Tenhle trip je něco úplně jiného než zbytek všech akcí, které od nás můžete zažít, proto v tomto případě klademe důraz na výběr účastníků. Níže najdete úplně jenom zevrubný popis toho co vás tam čeká. V případě, že máte o tento trip zájem, rovnou zavolejte Téře (+420 728 553 769) a ona vám představí detailně celou akci, abyste měli veškeré potřebné informace, zároveň se poznali a případně vyřešili i otázku dopravy (vlastní, individuální, nebo sdílená s ostatními účastníky).

"Norská limitka", Ti poodhalí z Norska od každého něco. Možnosti pro trailování od lehkého až po těžký terén je tam nespočet. Někdy za své, někdy lano, někdy shuttle. Pro odpočinek koupačky přírodního rázu, rybaření a paddle board na moři i jezerech. Zastávka bude také za trochou kultury, abyste se dozvěděli o Norsku něco zajímavého. A nebude chybět ani společný pěší výlet, večerní grilovačky a kemping na divoko.

Pro koho je kemp určen?

Jet může úplně kdokoli. Holky, kluci, rodiny... Každý den budeme mít program uzpůsobený všem zúčastněným. Vždy bude možné udělat jak bajkový výlet, tak pěší, nebo jen zůstat někde v okolí auta a odpočívat. Veškerý program je dobrovolný. Auta jsou většinou pro 4 osoby, auto budete sdílet s dalšími účastníky, které k vám přiřadíme, pokud nezaplníte celé auto. Nebojte, vždy je to skvělý zážitek, protože my blbce neberem. :-)

Kapacita je maximálně 12 osob, nebo maximálně 3 auta, aby se dala udržet komorní skupina, která bude schopna fungovat kočovným životem hladce a s radostí.

Proč s námi jet? Máte to úplně bez práce!

Je to kulervoucí zážitek a s námi to máte "bez práce". Zařídíme vám trajekt, naplánujeme cestu a budeme ji upravovat dle situace a počasí. Vždy vybere a zajistíme místa na přespání, parkování a kempování. Budete vědět kde je co k vidění, zastavení, kde je možné nakoupit a obstarat doplnění/výměnu vody v autě. Budete vědět kam jít nahodit prut, kde se vykoupat, jaká místa raději vynechat. Kam na kolo a kudy přesně bez nutnosti vytahovat neustále mapu a strávit celou cestu googlením lokalit. Také se postaráme o foto dokumentaci, kterou dostanete po návratu na památku.

Obytkou svou, nebo půjčenou?

Letos nově umožňujeme jet i těm, kteří si zajistí vlastní vůz, zároveň jsme schopni zapůjčení obytky zařídit.

Ideální je mít vůz pro 2-4 osoby s pohodlným spaním uvnitř (nejsme schopni zaručit, že bude podmínka každou noc na spaní ve stanu), kuchyňkou, lednicí a toaletou. Podmínkou není mít kola uschovaná uvnitř auta.

Je potřeba mít na paměti, že celých 14 dní se putuje převážně mimo kempy, na základě domluvy (potřeby) a počasí se potom volí ubytování v kempech. 

Kam se pojede a co se tam bude dít?

Plán celého putování je orientační a bude se uzpůsobovat celé skupině a počasí za běhu tak, aby si všichni přišli na své. I proto nás jede tak málo.

Velice orientačně můžeme prozradit toto:

Sobotu dopoledne odjezd z ČR (přesné časy budou upřesněny dle trajektu), ideálně společně na trajekt do Dánska. 

Po vylodění v Norsku se první den vychillíme pěkně u moříčka a trošku si odpočineme po dlouhé cestě, my pro vás připravíme první venkovní večeři a naladíme se na severský způsob života. Kousek od toho si pak zajedeme do prvního trailového areálu, kde si trochu zablbneme v lese.

Naše trasa se pak bude linout do vnitrozemí a dle fyzického a psychického stavu všech budeme utvářet další program. Bude na nás čekat jedno trail centrum, kde si na vršky budeme pomáhat autem s vlekem, abychom pošetřili síly. T

aké se zastavíme na některém z velkých asfaltových pumptracků, uděláme si "turistický" výlet na kole, zastavíme se v jednom/dvou bikeparcích s lanovkou, pak si dáme takový těžší spíše enduro výlet přes jeden vrchol a skončíme přímo dole ve fjordu a také pobudeme pár dní v jedné trailové oblasti, kde se sice šlape za své, ale odměnou jsou přírodní traily v zapadlém fjordu. 

Nejvýše na mapě se během celého putování dostaneme do úrovně národních parků Jotunheim a Jostedalsbreen, to je taková ideální vzdálenost, abychom zažili co nejlepší ježdění a přitom neseděli pořád jen v autě. 

Z vnitrozemí se pak přesuneme na západní pobřeží, zastavíme se za kulturou, poznáme Norsko i jinak než ze sedla kola a postupně se pak budeme vracet na jih, na trajekt a ještě se zastavíme na jednom místě ve vnitrozeí na kolo než poladíme závěrečné nákupy, abychom se pak mohli spokojeni a unaveni nalodit na trajekt zpět do Evropy. 

Zpět v ČR bychom měli být nejpozději v neděli dopoledne (opět dle konkrétního trajektu, který budeme rezervovat cca v dubnu). V mezidobí bude vždy čas a prostor na rybaření, koupání, paddleboard a odpočinek.

Stravování:

Zajišťujeme si v obytkách, každá posádka sama, někdy společně. Ideální je si na to něco trochu předpřipravit. Často budeme mimo dosah restaurací. Obchod s potravinami bude k dispozici téměř každý den. Jak přesně stravování funguje vám Téra řekne po telefonu, protože ona takhle žije v sezóně každý den.

Nadchlo tě to a už teď víš, že si tohle nechceš nechat ujít? A chceš si s sebou vzít třeba rodinu, nebo parťačky/áky? Neváhej a volej Téře, protože ona je schopna ti i říct jaká je cenová kalkulace dle počtu osob a vybraného způsobu dopravy. Tenhle trip je taaak individuální a nechceme po vás ani o korunu víc než je nutné, protože chceme aby to mohl zažít každý kdo po tom opravdu touží. Blbce a lenochy neberem. Jen ty, kteří prahnou po poznání a super partě. Splň si svůj sen a nech se hýčkat KOLONOU, aby sis mohl/a užít Norsko plnými doušky, neboj se vzít telefon a volat Téru hned teď +420 728 553 769).

Sdílet událost

bottom of page